Modernūs žemės ūkio sprendimai
OMXV: AVG1L|0.285 EUR|  0.00%
VVPB: AWG |0.50 PLN|  4.17%
2012-04-05

“Agrowill Group” išankstinis derliaus sandoris didžiausias šalyje

Taip Karolis Šimas, UAB “Agrokoncerno grūdai” generalinis direktorius, balandžio 3 d. Verslo Žiniose įvardino kol kas rekordinę AB “Agrowill Group” pasirašytą sutartį su 3 pirkėjais dėl 40 proc. prognozuojamo žieminių pasėlių derliaus pardavimo.
“Mūsų tikslas buvo fiksuoti tokias kainas, kokiomis realizavę derlių dirbsime pelningai. Pavasarį žinome trąšų ir chemikalų kainas, matome, kaip peržiemojo pasėliai. Skaičiuojame, kad saugi riba, kai sutartis galima nesunkiai įvykdyti, - ne daugiau kaip 50-60 proc. prognozuojamo derliaus”,- Verslo Žinioms sakė Vladas Bagavičius ir patikino, kad tiesiogiai prekiauti biržoje bendrovė neplanuoja.
Įmonių grupė pardavė 10.000 t kviečių ir 2.500 t žieminių rapsų. Išankstinių kontraktų suma—apie 11 mln. Lt. Keli pirkėjai pasirinkti dėl rizikos valdymo ir logistikos—taupant lėšas grūdai bus vežami pirkėjams, kurie yra arčiau bendrovių.
Valdybos pirmininkas komentuodamas rinką sako, jog Lenkijoje ir kai kur Vokietijoje dalis rapsų žuvo, todėl kainos vargu ar kris. Kaip bus su kviečiais, sužinosim tik Rusijai ir Kazachstanui paskelbus derliaus prognozes.
UAB “Agrokoncerno grūdai” generalinis direktorius teigia, kad žemdirbiams, kurie nenori rizikuoti ir laukti, šiandien tinkamas momentas fiksuoti kainą. “Galimas toks pats scenarijus kaip 2008 m. Šiandien kaip ir tada, kainą palaiko investicinių fondų pinigai. Jie bet kada gali fiksuoti pelnus, pasitraukti ir kaina krenta 30 proc. Iš kitos pusės, burbulas gali būti pučiamas ir toliau, ir kainos kils”.
Komentaras. Rimantas Krasuckis, Žemės ūkio ministerijos Bendrosios rinkos organizavimo departamento direktorius: “Mūsų žiniomis, po žiemos nukentėjo tik pajūrio regionai—Klaipėdos ir Kretingos rajonai. Kitur žiemkenčiai geri. Jei nebus klimatinių anomalijų ir kelias dienas užsitęsiančių šalčių, derlius galbūt nebus rekordinis, bet pakankamai dielis. Tuo labiau, kad ir ūkininkai jau įgijo patirties ir sugeba prisitaikyti prie įvairių sąlygų. Kol kas mūsų ūkininkai derlių parduoda tik eksportuotojams. Tiesiogiai prekiauti biržose tik epizodiškai mėgina kai kurie kooperatyvai.

Visą straipsnį skaitykite Verslo žinios, 2012 04 03,  antradienio 3 psl.


<< AtgalParašyti komenatrą

Aktualijos
"Agrowill Group" baigia įstatinio kapitalo didinimo procedūras "Agrowill Group" ir "Baltic Champs Group" susijungimas vyksta, kaip planuota Žemės ūkio ministerijai pavyko pasiekti didesnio finansavimo KPP paramai Didesnė parama – smulkiems ir aktyviems ūkininkams Dalyvaujantiems su plotu susijusiose KPP priemonėse numatomos naujovės Skaičiuojami pinigai mažiau palankioms ūkininkauti vietovėms paremti Nustatytos kryptys, duosiančios didžiausią naudą žemės ūkiui Žemės ūkio produktų supirkimo kainos per metus sumažėjo 6,8 proc. Rusija mėsos gamybą šiemet padidino 17 proc. Šiemet nauji ekologiški ūkiai paramos negaus
Visos naujienos