Modernūs žemės ūkio sprendimai
OMXV: AVG1L|0.284 EUR|  0.35%
VVPB: AWG |0.50 PLN|  4.17%
2012-01-05

Kompanijos „Claas“ rekordiniai metai

Vestfalijos žemės ūkio technikos gamintojas „Claas“ užbaigė geriausius  verslo metus savo istorijoje.
Apyvarta 2010/11 (30.9) padidėjo trečdaliu iki 33,33 milijardų Eurų. Taip pat ir priešmokestinis rezultatas, siekiantis  255 milijonų Eurų „Claas“ kompanijai yra rekordas, - pranešė šeimyninė įmonė Diuseldorfe. Tai taikytina ir investuotai 149 milijonų Eurų sumai, įplaukusiai į tyrimus ir vystymą (pereitais metais ji sudarė 122,6 milijonų Eurų),
Dirbančiųjų skaičius pakilo vienu procentu iki 9.060.
Vadovybės atstovas, Theo Freye, kalbėjo apie neįprastą augimą. Šiems metams jis nusiteikęs optimistiškai. Daugumai kompanijos „Claas“  klientų pasauliniu mastu pastarieji metai buvo geri ar patenkinami. Be to, jis mano, kad grūdinių kultūrų kaina, esanti pakankamai gerame lygyje, kurį laiką tokia ir išliks. Tai geros sąlygos žemdirbių investicijoms.
„Žemės ūkio technika yra tikra ateities pramonė“, - teigė Theo Freye. „Septyni milijardai žmonių nori valgyti. Todėl reikia daugiau sėti ir daugiau pjauti.“ Tam pasitarnauja ir tokie faktoriai kaip lūžis energijos, pvz. bioenergijos,  politikoje. „Vien Vokietijoje yra 7.000 biodujų įrangų“.“Vien tik dydžių augimas kombainų srityje jau užbaigtas. Čia jau pasiektos gatvių eismo tvarkos, o taip pat ir  žemės apkrovos ribos“, - teigė kompanijos „Claas“ atstovas. „Užuot susitelkę į dydžių augimą, mes dabar  visą dėmesį kreipiame į efektyvumo didinimą“, - pabrėžė Freye. Šiandien stambiausias kompanijos „Claas“ kombainas, nuimantis derlių,   yra dvigubai pajėgesnis  nei 1995 metais.
„Didinant šios įrangos efektyvumą galima dar daug pasiekti.“ Visų pirma elektronikos srityje. „Pavyzdžiui, kombaine įdiegiant borto kompiuterį  arba pagalbines sistemas, kurių pagalba mašinos būtų valdomos optimaliai.“Arba  organizuojant  logistikos grandines grūdų išvežimui ir perteikiant informaciją.“ Maždaug tokią, kaip, kiek pakrautas yra grūdų bunkeris, kur ir kada numatoma transporto priemonei būti ir kaip jai geriausia tenai nuvykti“.
Beveik trečdalį naujų mašinų verslo „Claas“ kompanijoje sudaro kombainai, maždaug 20 procentų - traktoriai ir beveik dešimt procentų šiaudapjovės.

Šaltinis: agrarheute.com


<< AtgalParašyti komenatrą